Золотокоса й щедра осінь
Накрила свій святковий стіл,
До тебе, Рахове, зійшлися гості
З усіх Гуцульських міст і сіл.
За тебе молиться Говерла
І просить в Бога довгих літ.
То хай молодість твоя не померкне,
Будь славен на весь світ.
Проводячи ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль, варто згадати, що "Немалий шлях пройшли вони, аби стати носiями унiкальної культури, збереженої до наших днiв... "
56 трембіт одночасно сповістили про відкриття фестивалю, звук трембіти, який ввібрав в себе і чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожив всіх.
У фестивалі взяли участь самодіяльні мистецькі колективи гуцульського регіону з Львівщини, Івано-Франківщини, Чернівецької та Закарпатської областей, які змагалися за першість на семи сценах у декількох жанрах: пісенному, музичному, театральному, хореографічному.
Одним з представників Рахівського району, а зокрема с. Богдан, був народний фольклорний театр Богданського СБК, під чутким керівництвом Марії Ретізник. Журі присудило їм почесне друге місце в номінації "Театральне мистецтво".
Організатори традиційно представили на святковому дійстві культуру, життя та побут гуцулів.
Також, у суботу вечером відбувся виїзний концерт учасників фестивалю Надвірнянського району у селі Богдан. Дві години артисти дарували богданцям свою творчість. Зокрема Надвірнянський район представляли кращі колективи краю, серед них народний аматорський танцювальний ансамбль «Горянка» (який виборов гран - прі, цього ж дня на фестивалі), та аматорський колектив Делятинського Народного дому «Черлені пацьорки».Гучними оплесками жителі села зустрічали гостей, а вони в свою чергу змусили заворожено слідкувати за кожним їхнім номером. Кожна пісня та кожен виступ зі сцени СБК були пронизані справжнім гуцульським колоритом, тому нікого не залишали байдужими і викликали гордість за нашу культуру.
Наступний новий день 4-го вересня, був не менш насичений, та цікавий. В рамках міжнародного фестивалю відбувся і ХVI фестиваль-ярмарок ,"Гуцульська бриндзя"
„Гуцульська бринза” - це свято, загартоване карпатськими горами та прадавніми автентичними традиціями.
Гостей дійства чекала цікава концертна програма, народні гуляння, смачні страви гуцульської кухні.
Кожне селище Гуцульщини, яке брало участь у фестивалі, прикрашало свою колибу цілковито
в автентичному стилі – рушниками, килимами, гуцульськими стравами.
Майже кожне село намагалося здивувати журі свята, та відвідувачів фестивалю чимось цікавим.
Село Богдан відзначилося представленими експонати, та справжнісінькою гуцульською хатинкою, яка знайомила відвідувачів з життям та побутом гуцулів. Багатопланово представлена колекція знарядь праці, посуду. Розмаїття та колориту надавали ліжники, верети, а також тайстри, бесаги, гуцульське традиційне вбрання, постоли.
А всі бажаючі змогли поринути у світ краси та гармонії вишиваного мистецтва, переглядаючи виставку старовинних вишитих рушників, фолвідів, та різбарства. Та особливого чару виставці додала гуцульська музика.
Всіх гостей частували традиційними гуцульськими стравами і забавляли колоритними танцями і співами.
Насамкінець підбивши підсумки фестивалю, який проходив у різних номінаціях. Богданська громада отримала звання "Краща садиба Рахівщини ХVI фестивалю-ярмарку "Гуцульська бриндзя"".
Дводенне дійство було наповнене троїстими мелодіями, смачними запахами, позитивною енергетикою численних гостей.
Немає коментарів:
Дописати коментар