Краєзнавчий куток, та міні-музей при бібліотеці

Це край, де я родилась і живу,
Де все для мене рідне — не байдуже.
 (В.Крищенко)

Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому одним із напрямків роботи Богданської бібліотеки є краєзнавча робота.
На краєзнавчі документи виділено окремо краєзнавчий куток, створений у 1990 році, що розміщений у читальному залі Богданської бібліотеки. Тут зібрано всю літературу, яка відображає матеріали про Закарпатську область, та Рахівський район.
Доповнення до краєзнавчого кутка є краєзнавчий систематичний каталог, та краєзнавча картотека, яка є одним з найбільш повних джерел інформації про документи - книги, статті з періодичних видань, ілюстровані матеріали, розділи книг і збірників присвячених Закарпатському краю. А також на основі зібраних краєзнавчих джерел у бібліотеці оформлено теки накопичувачі: "З історії рідного краю", "Про людей хороших наших земляків", "Село Богдан на сторінках преси", Народознавство", "Художники Рахівщини", "Літературна Рахівщина", "Нариси історії с. Богдан" та ряд інших.
З метою популяризації краєзнавчої літератури організовані краєзнавчі книжкові виставки: "Рахівщина. Вчора. Сьогодні. Завтра", "Земля Карпатська рідний наш край". Щороку вносяться зміни і доповнення до виставок, відповідно до актуальності тем.
Також одна з місій бібліотеки - надати можливість долучитись до інформаційних джерел у всьому їх розмаїтті, та зробити вільний доступ до інформації – права і потреба кожного члена суспільства. Отже, з такою метою  в структурі сектору краєзнавства, був створений центр регіональної інформації "Бібліотека інформаційний центр громади села" Центр регулярно поповнюється новими матеріалами (здебільшого копії розпоряджень, рішень сесії, сільських програм, що стосуються соціально-економічного, культурного розвитку села в цілому).
Отож, кого цікавить історія нашої батьківщини, завітайте до нас, ми радо допоможемо! Кількість цікавої, пізнавальної літератури вас вразить.

                                      

  У міні - музеї при бібліотеці витає дух минувшини
                                                                                            
                                                                                               "Без минулого немає майбутнього"
                                                                                                                     (Народне прислів`я)Музей — це дзеркало ставлення суспільства до своєї культури й історії, - це своєрідний посередник між сучасним і минулим. Село, яке має хоча маленький, але все ж таки музей, вважається багатим, адже воно має минуле, яке не забулося, і надіємося що не забудеться! Міні - музей при бібліотеці, являється єдиним в Богдані. Про життя селян - предків наших кажуть наші експонати, їх налічується біля 30-ти , хоча небагато, але це вже вагомий внесок в історію, та культуру села. 
Завдяки читачам і жителям с.Богдан зібрано унікальні експонати. Серед зібраних предметів цікаві старовинні речі домашнього вжитку: самопрядка, промисли гуцулів, веретена, постоли, уставки, гуцульський одяг, серветки, рушники, та багато іншого. Саме тут проводяться уроки народознавства.
Експонати також використовуються поза стінами бібліотеки - це зазвичай оформлення виставок на гуцульських фестивалях, та масових заходах в межах села.
Бібліотека перебуває постійно в пошуку: музей поповнюється новими експонатами , збираються сімейні реліквії. І так помаленьку робота триває , адже музей - це живий організм , який постійно розвивається і поповнюється . І допомагають нам в цьому наші найстаріші читачі. 
Жителі села розглядають бібліотеку , як головну хранительку культурної і соціальної пам'яті місцевої громади. Адже "Без музею стало б життя убогішим, Без музею вся історія німа ...", тому потрібно берегти, те що маємо, тому що втратити легко, а зібрати втрачену історію потребує над складних зусиль.

       

Ми продовжуємо шукати небайдужих людей, які люблять своє село і свою культуру. Ми з вдячністю приймемо ваші дарунки донисемо до майбутніх поколінь, старовинні речі, фотографії, будь-яку інформацію з історії нашого рідного краю і його жителів .2 коментарі:

  1. Дякую за підказку не уявляла що це міні-музей у бібліотеці. сподобалось.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякуємо, подобається ваша ідея, ми працюємо в цьому напрямку, хочемо поспілкуватися особисто, якщо можна, напишіть нам за електронною адресою galinacumer1957@gmail.com

    ВідповістиВидалити