Історія села Богдан

Офіційна назва село Богдан. Рахівський район. Закарпатська область. За часів панування Австро - Угорщини селище називалося Тісобогдан. Село розташоване на північному сході Закарпатської області, недалеко від міста Рахова, в мальовничій долині обабіч гірської річки Біла Тиса.
Документальних матеріалів про походження назви села не збереглося. Існує така легенда. Опришки перебуваючи на Чорногорії, періодично спускалися в долину Тиси, доходили до Бичкова, Солотвина. Вертаючись, сідали рахувати гроші в долині над Тисою(На місці теперішнього міста Рахова)
 Одного разу вони залишили під горою, під трьома великими липами свого дозорця. Він довго
чекав, а група опришків не поверталася. Відходячи на Чорногору, дозорець на одній із лип вирізав своє ім`я Богдан. Повертаючись, опришки побачили вирізане ім`я і відпочиваючи під липою назвали цю місцевість Богдан.
Виникло село в кінці XVII на початку XVIII ст. Першими поселенцями були вихідці із теперішньої із теперішньої Івано-Франківської області, які тікала від панської неволі в незаселені місця.
Основним заняттям жителів було тваринництво, займалося також землеробством, вручну
обробляли свої клаптики землі.
Новий будинок управління колгоспу
  8 березня 1949 року в Богдані було організовано колгосп "8 - ме Березня" Головою колгоспу була обрана Богуняк Марія Юріївна. Це було доказ того, що жінка при Радянській владі має рівні права з чоловіком.
Важливе місце в господарстві колгоспу
займає тваринництво. Основними видами продуктивної худоби є: велика рогата худоба(1112голів) і вівці (4500 голів).
Крім тваринництва колгосп вирощує такі сільськогосподарські культури: картопля, кукурудза, кормовий буряк.Селищний будинок культури і бібліотека
До Радянської влади в селі більшість населення було неписьменне. З перших днів визволення, під керівництвом партійної організації, почалася велика робота до ліквідації неписьменності серед дорослого населення. В селі була відкрита бібліотека, з перших днів її створення, була призначена Колачук Ніна Кузьмівна, яка попрацювала на цій посаді 27 років. До 50 річчя Жовтня бібліотеці було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи"
На той час жителі с. Богдан мали прекрасні клуби і бібліотеки, в яких можна почитати літературу на різні теми. З кожним роком збільшується число любителів книг.


Середня школа
До послуг населення 31 торгова точка, павільйой побутового обслуговування. Радянська влада
широко відкрила двері до науки. Якщо раніше не було ні одної людини з вищою освітою, а з середньою тільки 17, то на той час з вищою 39, а з середньою майже всі.
Тоді у Богдані існувало дві середні і дві початкові школи, в яких навчалося більше тисячі учнів. Для дітей які живуть високо в горах відкрили класи - комплекти.

Радянська діяльність викликала появу нових професій. У селещі появилися шофери, трактористи машиністи, бензопильщики, механіки, електрики, медики, вчителі, агрономи..
Згодом з`явилася лікарня на тридцять ліжок, амбулаторії, родильний будинок, Зубопротезний кабінет, аптека та ін.

Джерело : Нариси історії с.Богдан

Голова комісії:                          Попович Василь Васильович
По складання нарису:
Члени комісії:                           Беркела Юрій Миколайович
                                                   Кудрич Микола Миколайович
Матеріали збирали:                  Москалюк Іван Васильович
                                                   Мартин Василь Миколайович
                                                   Готич Ольга Юріївна
Перевірив Голова с. Ради:      Жигора В. І.

ДЛЯ БІЛЬШ ШИРШОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗВЕРНІТЬСЯ БУДЬ ЛАСКА ДО БІБЛІОТЕКИ
(описано лише дуже малу частину з історії села Богдан)

1 коментар:

  1. ВСЕ ЧИТАЙТЕ ЦЕ ЗАВДАННЯ НА ЯК ВІДПОВІДАЮТЬ МОЮ КРЕДИТУ З ЛЕГІТОВОЇ ТА ДОБРОВОЇ КРЕДИТНОЇ КОМПАНІЇ Мене звуть Керстін Ліс, я шукав кредит, щоб погасити свої борги, усі, кого я зустрів, шахраювали і брали гроші, поки нарешті не зустріли пана, Бенджаміна Брейль Лі Він міг дати мені позику в розмірі 450 000,00 R. Він також допоміг деяким моїм колегам. Я сьогодні говорю як найщасливіша людина у всьому світі, і я сказав собі, що будь-який позикодавець, який рятує мою родину від нашого бідного становища, я скажу ім'я всьому широкому світові, і я так радий сказати, що моя родина повертається назавжди, тому що мені була потрібна позика, щоб почати своє життя на всьому протязі, оскільки я єдина мама з 3 дітьми, і весь світ здавався, що він висить на мені, поки я не мав на увазі, що Бог послав позикодавця, який змінив моє життя і що в моїй родині, БОГ, що побоюється кредитора, містер, Бенджамін, він був Спаситель БОГ, посланий рятувати мою сім'ю, і спочатку я думав, що це стане неможливим, поки я не отримаю позику, і запросив його до своєї сім'ї -Усім учаснику, від якого він не відмовився, і я пораджу будь-кому, хто справді потребує позики, звернутися до пана Бенджаміна Брейля Лі електронною поштою за адресою (lfdsloans@outlook.com), оскільки він є найбільш розуміючим і добрим сердечним кредитором I коли-небудь зустрічалися з турботливим серцем. Він не знає, що я роблю це, поширюючи свою доброзичливість у відношенні до мене, але я вважаю, що я повинен поділитися цим питанням з усіма вами, щоб звільнити себе від аферистів, будьте обачливими з імперсонаторів і зв’яжіться з правильною кредитною компанією. Надішліть нам електронну пошту через: lfdsloans@outlook. com або whatsapp + 1-989-394-3740. .

    ВідповістиВидалити