Музей «Гуцульська Хатинка»

Музей «Гуцульська Хатинка» вперше був представлений та створений у вересні 2016 року на ХVI фестивалі-ярмарку "Гуцульська бриндзя".  На фестивалі кожне селище Рахівщини, яке брало участь у цьому дійстві, прикрашало свою колибу цілковито в автентичному стилі. Село Богдан відзначилося у побудуванні справжнісінької «Гуцульської хатинки», завдяки чому  в номінації «Краща садиба Рахівщини» здобуло  1-е місце.Згодом за рішенням виконкому сільської Ради та за пропозицією і сприянню сільського голови було вирішено відновити Гуцульську хатинку і створити при селі музей Гуцульської старовини. 
Так, 21 вересня у с.Богдан відбулося офіційне відкриття музею «Гуцульська хатинка». Урочистості з нагоди відкриття  краєзнавчого музею зібрали чимало жителів та гостів села. Привітати Богданців з цією довгоочікуваною подією завітали й гості з Рахівської районної державної адміністрації.
Мета музею – зберегти для майбутніх поколінь архітектуру гуцульщини, їхнє життя та побут.
Музей відображає життя і побут гуцулів – однієї з етнографічних груп українського населення.
До комплексу забудови входять: закритий двір, жила частина (сама хатина, та комора), ганок (вхід до хатини з лавицями) колодязь. Саме такий тип забудови характерний для етнографічної групи гуцулів.
У хаті цілковито відтворено життя наших предків де зібрані предмети побуту, які відтворюють матеріальну культуру гуцулів початку ХХ ст.
Привертають увагу речі господарсько-побутового призначення — черпаки, коновки, колотівки, гелітки, бербениці, дерев`яна бочка, ложки, ступки, свічники, глечики та миски, які відзначаються вишуканими формами, оригінальним декоруванням.
У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси та постоли. Розмаїття та колориту надають ліжники, верети, рушники, сервітки, а також тайстри, гуцульське традиційне вбрання. Народний одяг поєднує в собі мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри та плетіння.
В коморі(достройка до хати) - старовинні столярські інструменти, точильний станок, різноманітні знаряддя праці наших прадідів.
         Усе це та ще багато іншого цікавого Ви зможете побачити самі, завітавши у гостинне гірське село Богдан. Музей міститься в привабливій зеленій зоні, на подвір’ї Богданської сільської ради за адресою - Закарпатська обл., Рахівський р-н, с. Богдан, вул. Шевченка, буд. 114.









Немає коментарів:

Дописати коментар